Novinky od Always Innovating (Touch Book II a Smart Book)

By Jan Mareš - Last updated: Čtvrtek, Duben 14, 2011 - Save & Share - One Comment

Jak jsme na našem portálu již dříve zmínili, dne 24.3.2011 bylo na Youtube zveřejněno video, které ukazuje schopnosti nového netbooku Smart Book od společnosti Always Innovating, na který netrpělivě čekáme již více než rok. Na videu se představuje též Touch Book II a příslušenství Smart Booku. Společnost Always Innovating také začala ve své distribuci AIOS podporovat jednodeskový počítač BeagleBoard, ze kterého je Touch Book odvozený.

Zmíněné video je k dispozici: Představení produktů Always Innovating

Touch Book II/Smart Book

Za ty dlouhé měsíce jsme se mnoho informací nedozvěděli, snad jen to, že rozesílání bylo opět posunuto tentokrát na léto 2011. Potom jsme viděli video z produkční linky (listopad 2010). Nyní se nám představuje celé portfolio a vidíme také, jak je Smart Book univerzální.

Je tedy už jisté, že základní rozdíl mezi Smart Bookem a Touch Bookem bude pouze v uložení základního modulu (systémové desky) do plastového krytu a přidání LCD v případě Smart Booku. Základní modul o velikosti kreditní karty pracuje zcela samostatně a lze ho během provozu vyjmout. K němu je možné připojit přes redukci HDMI monitor. S výhodou je tedy možné nechat zbytek netbooku/tabletu doma a v práci dělat jen na základní jednotce s připojeným externím monitorem a klávesnicí. Bohužel u Touch Booku nemá systémová deska plastový kryt, což může být určitá nevýhoda.

Vnitřek TB včetně základního modulu

Základní modul

Externí přehrávání ze základního modulu

 

miniPC, projektor, USB->HDMI

Zakrytování základní jednotky je realizováno až v případě „miniPC“, kde je nejspíše navíc reproduktor a větší baterie. Pro toto zařízení je pak koncipován přenosný dataprojektor. Ten má stejný konektor, jaký je použit pro základní jednotku, takže lze zapojit jak miniPC, tak i holou základní jednotku. Je tak možné vytvořit přenosné multimediální centrum. Bohužel výstup z projektoru bude nejspíše nižší kvality, jak co se týče barevného podání, tak jasu. To je však pochopitelné vzhledem k rozměrům a chybějícímu chlazení. Odhadem to tipuji na některý z LCD projektorů, jaké se již nacházejí v některých telefonech.

 

 

 

Již představeným produktem je redukce USB->HDMI, která je součástí Smart Booku. Ta umožňuje rozšířit jeho pracovní plochu o další monitor.

miniPC

Projektor s miniPC

Projekce na baterii

Redukce v TB

Video přesunuté z notebooku


BeagleBoard

Původní i nový Touch Book vychází z vývojové desky BeagleBoard, kterou nyní společnost oficiálně podpořila vydáním obrazu Super-Jumbo umožňující okamžité přepínání mezi operačními systémy bez nutnosti restartu.

Budoucnost

Hlavním problémem společnosti Always Innovating je nízká rychlost výrobního procesu a z toho vyplývající dlouhé čekaní na dodání zboží. Mnoho fanoušků čeká na svůj netbook již více než rok a není jisté, zda v létě své stroje obdrží. Během této doby se totiž technika posunula rychle kupředu a stroj může pro běžnou činnost výkonově zaostávat. Již dnes se vyskytuje na trhu jednodeskový počítač PandaBoard, nástupce BeagleBoardu, založený na platformě OMAP4. Pokud se vám však nebude chtít nadále čekat, není problém zrušit objednávku, platba kreditní kartou totiž probíhá až když je zařízení připraveno k odeslání zákazníkovi.

Velmi zajímavá je modulární koncepce celého zařízení. Stávající majitelé tak budou moci svůj stroj levněji povyšovat a pro nové zákazníky by to mělo přinést lepší dostupnost zařízení, případně rychlejší uvádění novinek.

Všechny produkty


 

Držme palce, aby již vše šlo, jak má, a abychom se představených novinek již brzy dočkali.

Sdílejte:

Share this:

Posted in Touch Book • Tags: , , Top Of Page

One Response to “Novinky od Always Innovating (Touch Book II a Smart Book)”

Pingback from openMagazin 05/2011 | openMagazin
Time 14. 7 2011 at 14:06

[…] Novinky od Always Innovating (Touch Book II a Smart Book) […]

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL