Spiderpodium Tablet: univerzální pavouk

By Jan Mareš - Last updated: Středa, Březen 16, 2011 - Save & Share - One Comment

S pořízením tabletu se po určité době pojí nutnost investovat do dalšího příslušenství. Mezi ně může patřit stojánek, který nabídne větší pohodlí, třeba při přehrávání videa nebo při psaní dokumentů po připojení externí klávesnice. Většinou si můžeme vybrat mezi řešením přímo navrženým pro dané zařízení nebo řešením univerzálním. Spiderpodium od společnosti Breffo se řadí mezi univerzální stojánky a za trošku vyšší částku 35$ získáte pomocníka, který se bude hodit téměř všude.

Popis

Jak již název vypovídá, osminohý stojánek se nejvíce podobá  pavoukovi. Celý povrch je pokryt matnou hrubou gumou, což zabraňuje sklouznutí zařízení a přináší o něco větší stabilitu na hladkém povrchu. Každá noha je rozdělena na pět ohebných segmentů. Při prohmatávání je cítit, že výplň je tvořena vlákny, což dovoluje téměř libovolný potřebný tvar. Vzhledem k matnému povrchu se na stojánku více usazují drobné nečistoty, které však lze bez problémů odstranit.

Rozměry: cca 285 mm x 242 mm

nožičky: 125 mm x 10 mm (d x š)
tělo: 74 mm x 30 mm x 10 mm (d x š x v)

Dle referencí v podobě menšího SpiderPodium pro PDA, které dokáže zařízení udržet i na kole, je vše vždy o správném uchycení a to může být někdy problém. Avšak například u Neo FreeRunneru to díky jeho poutku problém není.

Alternativy

V diskuzích se hovoří hlavně o „trojnožce“, která umožní základní naklánění na rovné podložce. Stojí polovinu ceny a to 15$ včetně poštovného na DHGate. Pro tablet je vhodná, ale je limitována na rovnou podložku.

Balení a dostupnost

Stojan je zasílán doporučeně z Velké Británie v krabici o velikosti A3 přímo od výrobce Breffo s dobou doručení okolo 4 dnů. Obal je tvořen pěnovým výliskem, ve kterém je stojan umístěn. Na zadní straně jsou ukázky možného použití.

Praxe

Hlavním zaměřením jsou tablety, které mají hmotnost pod jeden kilogram a tedy pro recenzi bude lepší zkusit něco těžšího. Testovacím kouskem byl stařičký Asus Eee PC 1000H s referenční hmotností 1,45 kg. Podložka byla velmi měkká, tvořená molitanovým gaučem.

Jako hlavní problém se ukázalo správné ohnutí nožiček pro naklonění. Nožičky jsou malé a najít správnou polohu mi chvíli trvalo. Stojánek se pořád viklal a chyběla mi představivost, jak to celé správně naklonit. Určitě to bude chtít trochu cviku.

Po zatížení se konstrukce jeví pevná a nejspíš unese i 2 kg, ale ztratí přitom variabilitu, protože bude potřeba více nožek pro rozložení váhy.

Nejjednodušší je tvar stolečku, který bez problému stroj unese, a vše je stabilní. Po naklonění je to se stabilitou již horší, začínala se objevovat tendence překlopit se dopředu. Stačí tedy snížit sklon a stabilita je zpět.

Nakonec lze stojánek využít i jako hračku a vymodelovat si všelijaké kreatury, což na chvilku zabaví téměř každého.

Shrnutí

+ univerzální až pro 10″ tablety
+ nastavení libovolného sklonu
+ využití kdekoliv (auto, škola i kolo)

– složitější obsluha pro nastavení konkrétního sklonu
– horší přenášení

Galerie

Sdílejte:

Share this:

Posted in Recenze • Tags: Top Of Page

One Response to “Spiderpodium Tablet: univerzální pavouk”

Pingback from openMagazin 03/2011 | openMagazin
Time 12. 12 2011 at 18:56

[…] Spiderpodium Tablet: univerzální pavouk […]

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL