Openmoko: Community Updates – červen 2010

By Martix - Last updated: Středa, Červenec 7, 2010 - Save & Share - One Comment

Červnové vydání Community Updates je poměrně obsáhlé, hlavně díky velkému množství novinek v sekci Community. Toto je jen shrnutí, v žádném případě se nejedná o překlad celého vydání, které doporučuji každému si přečíst.SHR logo

Na začátek se dozvíte o vývoji distribucí Debian a SHR. Vývojáři Debianu informují o tom, že vetšina balíků obsahujících FSO framework a SHR aplikace se dostalo do oficiálních repozitářů Debianu a některé dokonce do repozitáře testing, který tvoří základ pro příští vydání Debianu. SHR, které je nejpoužívanější distribucí na Neo FreeRunneru, přešlo koncem června na Linux 2.6.32.13 s podporou KMS a devtmpfs, Xserver 1.9 (RC3) a gcc 4.5. Současné SHR startuje dvakrát rychleji než předchozí verze díky nahrazení udev novým devtmps.

DWDWetterMezi nové aplikace patří DWDWetter 0.2.8 pro sledování předpovědi počasí a GPS aplikace FoxtrotGPS 0.99.4, která je forkem známějšího TangoGPS. Vývojáři FoxtrotGPS slibují otevřenější přístup upstreamu ke komunitě, která by chtěla přispívat do projektu. Zároveň vývojáři FoxtrotGPS nabízí své úpravy k začlenění do TangoGPS. Nové verze se dočkala GPS aplikace s možností navigace MC Navi 0.2.10, které využívá EFL knihovny pro vytváření GUI stejně jako SHR aplikace a jako zdroj map projekt OpenStreetMap.

Openmoko komunita byla v červnu velmi aktivní. Aktuálním tématem je přetaktování Neo FreeRunneru, porovnání výkonu jednotlivých souborových systémů na uSD paměťové kartě, návrh na nový projekt pro spolupráci se společností Samsung a to otevřený mobilní telefon založený na Samsung Omnia. Pokračují také práce na přijetí zbývajících ovladačů Neo FreeRunner do upstreamu Linuxu (vanilla jádra). Byla oznámena nová verze Navigation Board rozšiřující navigační schopnosti Neo FreeRunneru o gyroskop, kompas a tlakoměr a uvažuje se dále o doplnění senzoru vlhkosti vzduchu s teplotním čidlem. Další zprávou je snaha HTC patentovat něco, co je nápadně podobné Y-cable zvěřejněnému dlouho předtím na naší Openmoko wiki a již implementovanému mnoha členy naší komunity.

Poslední zprávou v části Community je podrobná studie spotřeby energie Neo FreeRunneru. Měřené byly jednotlivé komponenty jako jsou procesor, paměť, displej, grafický akcelerátor, GSM, GPS, Wi-Fi a další. Prozkoumán byl také vliv podtaktování a snížení napětí na spotřebu procesoru při různé zátěži. Na závěr byla zjištěna výdrž Neo FreeRunneru při různých použitích (suspend, idle, volání, přehrávání hudby a videa atd.). Výsledky byly porovnány s HTC Dream G1 a Google Nexus One. Výdrž Neo FreeRunneru v suspendu byla bohužel nepřiznivě ovlivněna větší spotřebou GSM modemu kvůli absencí GSM recamping reworku na měřeném kusu. S recamping reworkem je GSM modem schopný deep sleep módu, což prodlužuje výdrž v suspendu až na 150 h.

Na závěr je tu pozvání na Open Hard&Software Event v Německu pro německy mluvící nejen Openmoko komunitu.

Na další vydání Openmoko: Community Updates se můžete těšit opět příští měsíc. Na přípravě Community Updates se můžete podílet také vy.

Sdílejte:

Share this:

Posted in Blogy • • Top Of Page

One Response to “Openmoko: Community Updates – červen 2010”

Comment from Hue
Time 20. 3 2011 at 12:05

Co doprčic děláte s tím RSS? Tenhle článek mi dneska vyskočil jako nový už asi popátý…

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL