Neophysis – oFono na Neo FreeRunneru (blog)

By vanous - Last updated: Neděle, Březen 7, 2010 - Save & Share - Leave a Comment

oFono je opensource telefonní framework, jehož vývoj je sponzorován Intelem a Nokií. V podstatě se jedná o konkurenci freesmartphone.org. Nebudu zde nyní rozvíjet rivalitu mezi oFono a FSO, ale představím vám první (o které vím) distribuci založenou na oFono frameworku, distribuci Neophysis. A na čem jiném by tato distribuce běžela než na Openmoko Freerunneru :) – ať chceme nebo nechceme, telefonních zařízeních, kde se dá firmware opravdu plně uživatelsky nahrazovat tolik není a (nejen proto) se Freerunner těší vývojářské oblibě.

Neophysis roste zde ke stažení: http://neophysis.sourceforge.net/images , informaci o jeho existenci najdete třeba tady. Domovská stránka je tady. Osobně jsem oFono nikdy nezkoušel, Neophysis jsem objevil dnes (původní blog publikován před koncem února), tak jsem jej odpoledne zkusil.

UPDATE: 7. března:

Rozhraní je příjemně rozvrženo – hlavní obrazovkou je něco ve stylu Launcheru z SHR, aplikace jsou pak ve složkách. Celé prostředí je témovatelné a intuitivní. AUX tlačítko spouští pomocné menu s klávesnicí, odkazem domů, na aplikace, do menu s power tlačítky nebo nabízí rotaci obrazovky. PWR tlačítko pak buďto spouští stejné menu, nebo rovnou menu s tlačítky pro restart, vypnutí, kill neposlušné aplikace nebo do podmenu, kde můžete vypnout stmívání displeje nebo uspávání.

Distribuce je částečně založena na FSO (odeviced), takže GPS, WiFi, Bluetooth atd jsou k dispozici přes standardní FSO DBus rozhraní. Co mne překvapilo je přítomnost Litephone, nevím ale, zda se napojuje na FSO framework, nebo je upraveno pro oFone. Dalším velkým překvapením je Linphone – VOIP SIP aplikace. Zkusil jsem provést cvičný hovor a světe div se, zvuk se sice trhal, ale něco slyšet bylo a to minimálně na jednu stranu.

Grafické prostředí je založeno na NDE, které nabízí:

Neophysis je založen na openembedded. Zdá se, že italové probírali Neophysis nedávno také, tady.

Dost tlachání… tady jsou screeny, pro popisek si nad obrázek najeďte myší.

Home obrazovka

 

 

Spouštěč

 

 

Linphone VOIP

 

 

Linphone VOIP aktivní hovor

 

 

AUX menu

 

 

Dialer

 

 

Aktivní hovor

 

 

POWER menu

 

 

Stmívací menu

 

 

Menu testovacích aplikací

 

 

Boot splash

 

 

Témovatelné prostředí

 

 

Témovatelné prostřeí - jiný spouštěč aplikací

 

 

Nápověda

 

 

Nastavování FSO zdrojů

 

 

Nastavování FSO zdrojů - WiFi

 

 

Klávesnice

 

Sdílejte:

Share this:

Posted in Blogy • • Top Of Page

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL