Mobilní FOSDEM 2013

By Jozef Mlích - Last updated: Úterý, Únor 12, 2013 - Save & Share - Leave a Comment

Konference FOSDEM (Free and Open source Software Developers‘ European Meeting) v Bruselu je každý rok jednou z nejdůležitějších konferencí ve světě otevřeného software. Letos se jí zúčastnilo přes 5000 lidí. Na programu bylo 486 přednášek, takže bylo z čeho vybírat. Členové sdružení Openmobility byli při tom, dělali si poznámky a fotky.

Úvodní přednáška shrnovala nejzajímavější fakta o konferenci. Velmi zajímavé je, že konference má svůj vlastní „taneček“. Protože opensource se pořád vyvíjí, tak se do „tanečku“ letos přidaly dva úkroky. Příští rok se možná dočkáme i hudby. Doporučujeme třeba toto video „FOSDEM 2013 dance!“

taneček

Oficiální taneček FOSDEMu

Z mobilních témat jsme se zaměřili na Firefox OS a Sailfish OS od finské firmy Jolla. O těchto tématech připravujeme další články, ve kterých budou tyto systémy detailně rozebrány.

K vidění byly samozřejmě i další mobilní OS, např. SHR nebo QtMoko. Ze zajímavého a i trochu exotického hardware lze jmenovat kromě GTA04, prodávané Golden Delicious, také např. Pandoru od týmu OpenPandora, nový OLPC s dotykovou obrazovou, různé roboty a taky 3D tiskárnu. Více fotek si lze prohlédnout v galerii.

Organizátoři již poskytli záznamy z přednášek na adrese video.fosdem.org/2013/

Sdílejte:

Share this:

Posted in Konference, Openmobility, Reportáže • Tags: , , , , , Top Of Page

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL