Pozvánka na Linuxalt 2013

By Jozef Mlích - Last updated: Neděle, Říjen 20, 2013 - Save & Share - 3 Comments

Linuxalt bude mobilní a Openmobility bude u toho! V poslední době si hrajeme s myšlenkou konferenci Openmobility spojit s jinou českou konferencí. Jaký bude příští ročník ve skutečnosti, o tom rozhodne rada Openmobility. Už teď lze ale říci, že se tyto konference tématicky překrývají.

Openmobility připravují pro Linuxalt svůj stánek. Kolem něj se budou pohybovat naši členové. Budou ukazovat různý zajímavý hardware a povídat si s vámi. Doslova osahat si budete moci různý hardware od Raspberry Pi, přes Cubieboard, Cubox nebo Stellaris LaunchPad. Kromě toho si budete moci sáhnout na vývojové prototypy pro Tizen nebo BlackBerry. Zřejmě nebude chybět ani Nokia N950 s linuxovým MeeGo Harmattan.

Mobilní budou také přednášky a workshopy. V sobotu o půl desáté začne mobilní téma přednáškou o firmě Jolla a připravovaném Sailfish OS. Kromě specifikace telefonu se podíváme i na historické souvislosti. Jolla vstupuje do hry velkých výrobců telefonů jako je Apple a Samsung s linuxovým systémem.
Po obědě bude pokračovat téma operačních systémů pro mobilní telefony přednáškou od Pavla Cvrčka o Firefox OS.

Na přednášku o Jolle bude navazovat tříhodinový workshop o Sailfish OS SDK. Pokud se chcete naučit dělat aplikace pro Jollu, tak se na tento workshop nezapomeňte zaregistrovat. Pomůžeme vám s instalací SDK a vytvořením jednoduché aplikace na vlastním notebooku. Předpokládáme, že přijdete aspoň se základními znalostmi programování a velkým nadšením.

IMG_0039

Vytisknout si můžete třeba nové srdce (-;

Openmobility se nezabývá jenom mobilními telefony, ale i DYI kulturou a Maker Movement. Výrobou fyzických předmětů se zabývá další přednáška od Mira Hrončoka o 3D tisku.

Mezi zajímavý hardware rozhodně patří i český router Turris. Přednáška o něm začne v neděli odpoledne. Přednášet bude Bedřich Košata z CZ.NIC, který se podílel na jeho vývoji. Na tuto přednášku naváže přednáška od Ondry Caletky, která se bude zabývat také vývojem vlastního hardware. V tomto případě se bude jednat o výrobu domácí automatizace s využitím Raspberry Pi.

Rozhodně můžeme doporučit i další témata, která nebyla zmíněna v tomto článku. Přijďte si s námi popovídat. Na které přednášky se půjdete podívat vy?

Více na http://www.linuxalt.cz/.

Sdílejte:

Share this:

Posted in Openmobility • • Top Of Page

3 Responses to “Pozvánka na Linuxalt 2013”

Comment from MeeGo
Time 21. 10 2013 at 01:46

Ač Pražák, přemýšlím o návštěvě Šalingradu kvůli workshopu o SailfishOS SDK. Na jakém programátorském levelu člověk musí být, aby to pro něj mělo smysl? Pro začátek by mi úplně stačilo „Hello, World!“…

Comment from Jozef Mlích
Time 21. 10 2013 at 08:01

Linuxalt je urceny pro zacatecniky, takze je timto smerem orientovany i workshop. Pro tento workshop je vhodne mit aspon zaklady programovani. I kdyz se asi moc daleko za hello world nedostaneme, tak ja si budu muset pripravit materialu daleko vic..

Comment from MeeGo
Time 23. 10 2013 at 23:03

Výborně, v to jsem doufal. Věřím, že mě workshop nakopne k dalšímu učení a než si opatřím nějaký SailfishOS device, budu mít hotovou vlastní aplikaci. Každopádně čest Vaší snaze!

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL