Konference Openmobility 2013 Call for Presentations

By Kolektiv autorů - Last updated: Pondělí, Únor 25, 2013 - Save & Share - Leave a Comment

Rok se s rokem sešel a my znovu pořádáme konferenci o otevřených mobilních platformách, Open Source hardware a letos také o DIY/Maker movement. Naše konference je putovní a mezinárodní, letošní ročník se bude konat o víkendu 6. a 7. dubna 2013 na Fakultě elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Vstup na konferenci je zdarma. Aktuální informace budeme uveřejňovat na webových stránkách: www.openmobility.eu

skupinovka

Konference Openmobility 2012

 

Tímto příspěvkem bychom chtěli oslovit zejména případné přednášející, aby se neostýchali zaslat návrhy svých přednášek. Dále zveme širokou veřejnost, aby se konání konference zúčastnila. Mimoto uvítáme skutečnou pomoc jednotlivců s organizací konference nebo i sponzoring věcný nebo finanční od větších subjektů.

Termín pro zaslání abstraktu/návrhu přednášky je 18. března 2013. Návrh přednášky by měl obsahovat název přednášky, její přibližný popis, jména jednotlivých přednášejících, předpokládanou délku přednášky, upřednostňovaný jazyk prezentace (nebo i více variant jazyka) a zda se jedná čistě o přednášku nebo přednášku spojenou s workshopem. Jazyk přednášky může být v češtině, slovenštině avšak ideálně v angličtině, kterou preferujeme kvůli mezinárodnímu zaměření konference. To vše, prosím, zašlete na conference@openmobility.eu.

Nápady na přednášky lze čerpat například z minulých ročníků naší konference, ale nebojte se nabídnout něco nového! Tématicky se zajímáme o Open Source hardware systémy, jako jsou Raspberry Pi, klony Arduino, CuBox nebo PandaBoard, a samozřejmě o linuxové mobilními telefony nebo tablety. Spíše se zaměřujeme na ostatní platformy a systémy, jako jsou Openmoko, MeeGo Harmattan, WebOs nebo QtMoko, ale neodmítáme ani přednášky o Androidu, pokud se bude jednat o Open Source projekt.

IMG_0120

Plaftorma STAX

V letošním ročníku bychom rádi uvítali taky přednášky zabývající se např. BlackBerry Cascades, Jolla Sailfish, Firefox OS nebo Ubuntu Phone. Často se objevují také témata související s frameworky pro programování mobilních aplikací, jako je například Qt, EFL, oFono, apod.

Zajímají nás samozřejmě i další témata. V minulých ročnících byly k vidění například přednášky zabývající se projektem OpenStreetMap, nebo popisem principu fungování GSM a mobilní sítě. Rádi bychom viděli přednášky zabývající se například zařízením Microsoft Kinect, Open Source implementací GSM stacku OsmocomBB nebo projekty souvisejícími s 3D tiskárnou RepRap a 3D tiskem obecně.

Časové bloky přidělené jednotlivým přednáškám budou zřejmě rozděleny do 50 minutových bloků pro velké přednášky a do 10 minutových bloků na bleskové přednášky. Čas vyhrazený pro workshop je 50 nebo 100 minut. Po celou dobu konference nabízíme prostor pro předvádění vašich projektů na stolech v hale před přednáškovými místnostmi. Může tak nalákat návštěvníky na vaši přednášku a po přednášce s nimi diskutovat o vašem projektu. Stačí nám napsat kolik potřebujete prostoru a zda vyžadujete elektrické zásuvky.

RepRap

3D tiskárna RepRap

Dále hledáme sponzory. Na oplátku jsme schopni nabídnout např. umístění reklamního plakátu v přednáškové místnosti nebo jinou formu spolupráce.

Protože konference je putovní a je to v podstatě hobby záležitost, tak se mj. potýkáme s nedostatkem lidí v organizačním týmu. Jedná se hlavně o fyzickou pomoc v místě konání, např. pořizování záznamů z přednášky a příprava prostor. Pokud chcete přednášet, sponzorovat, či jinak pomáhat na naší konferenci, tak nás kontaktujte na adrese conference@openmobility.eu.

Na této adrese uvítáme také jakékoli vaše další připomínky a nápady související s konferencí Openmobility 2013. Děkujeme za vaše návrhy i za vaši účast a pomoc.

Konferenci pořádá již čtvrtým rokem neziskové občanské sdružení Openmobility, se sídlem: Lamačova 634/2, Praha 52, 152 00 a registrováno MVČR dne 18.11.2010 pod č.j. VS-1-1/82038/10-R, IČO: 22848037. Našim cílem je podpora a propagace otevřených mobilních technologií a Open Source hardware.

IMG_5679

Členové Openmobility po schůzi

Sdílejte:

Share this:

Posted in Openmobility • • Top Of Page

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL