DoMee

By davkol - Last updated: Středa, Listopad 14, 2012 - Save & Share - Leave a Comment

Patřím mezi ty, kteří co si nezapíší, to nevědí. Také proto jsem se podíval na aplikaci DoMee, jež by měla být jednoduchým úkolníčkem. Už na první pohled vypadá jednoduše, což nemusí být nutně na škodu, ba právě naopak — netoužím po komplexním kalendáři, synchronizaci s cloudem nebo sdílení svých úkolů s dalšími lidmi.

Hlavní obrazovka je ne zrovna překvapivě seznam úkolů. U každého je pochopitelně text, odškrtávací pole a z mně nepochopitelných důvodů také čas vytvoření. Na obrazovku Nokie N9 se tak najednou vejde nejvýše šest položek. U jednotlivých úkolů si asi všimnete trojúhelníčku po pravé straně. Po ťuknutí na něj se ale obvykle nic nestane. On totiž slouží k rozbalení “podúkolů”. Přesně tak, úkol může obsahovat seznam dílčích úkolů. Tímto způsobem jde aspoň částečně obejít absenci kategorií nebo štítků.

   

Úlohy jsou totiž tříděny pouze podle důležitosti. Celkem máme k dispozici tři seznamy právě podle toho, jak akutní ten který úkol je. Mezi těmito seznamy se můžeme přepínat pomocí záložek na spodní straně obrazovky nebo tažením prstu z jedné strany obrazovky na druhou. To chválím, odpovídá to filosofii “swipe” celého systému na Nokii N9. Co mě naopak nepotěšilo, to byly chyby v DoMee. Občas se mi nezobrazily podúkoly a když jsem změnil významnost jednoho úkolu, přišel jsem o ostatní záznamy, které byly stejně důležité. Toho samého jsem dosáhl i smazáním úkolu. Další nepříjemností, aspoň při prvním použití, je chyba v popisku funkce, která smaže již splněné úkoly — posuďte sami: co si představíte pod slovním spojením “Deleted completed tasks”? Já obdobu koše, ale to jsem se šeredně mýlil, ve skutečnosti jde o “Delete completed tasks” bez ‘d’. Aplikace se pak naštěstí zeptala, zda chci danou akci opravdu provést. Naopak při smazání úplně všech úkolů, což je jediná položka v konfiguračním dialogu, jsem na nic dotázán nebyl.

  

Musím se přiznat, že aplikací DoMee jsem zklamán. Je sice jednoduchá, ovšem i přesto obsahuje nepřehlédnutelné chyby, a to takové, které vůbec neodpovídají tomu, že má jít o verzi 1.1. Navíc jsem dokonce narazil na potíže s použitelností, aplikace mi přišla neintuitivní. Jednak je to zmíněné chování trojúhelníku pro rozbalení podúkolů; jednak to, že pro zobrazení poznámky k úkolu je použita ikonka komixových bublin, které mám asociovány spíše s konverzací v nějakém IM klientovi; o výše zmíněném matoucím mazání úkolů nemluvě.

Třídění úkolů podle důležitosti a přidávání poznámek nebo podúkolů k jednotlivým úlohám jsou sice užitečné, nicméně stále postrádám funkcionalitu alespoň na úrovni gTodo dostupné i pro MeeGo. Konkrétně mi chybí možnost kategorizovat úkoly (nejlépe pomocí štítků) a přiřazovat jim data, do kterých by měly být splněny. Vyhledávání by také nebylo od věci. Nebo aspoň taková trivialita jako změna pořadí úkolů pomocí “táhni a pusť”.

Zdrojové kódy najdete na GitHubu. Háček je v tom, že tam poslední tři měsíce leží bez jakýchkoliv změn. DoMee je dokonce i v OVI Store, kde má hodnocení čtyři hvězdičky z pěti, což je pro mě kvůli zmíněným chybám nepochopitelné.

 

Sdílejte:

Share this:

Posted in Openmobility • • Top Of Page

Write a comment


Yandex Mail.ru Google LiveJournal myOpenId Flickr claimId Blogger Wordpress OpenID Yahoo Technorati Vidoop Verisign AOL